Eesti puitmajatootja Kodumaja AS pärjati Aasta Ettevõtteks

Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves kuulutas riigi parimaks ettevõtteks puitkarkasshooneid tootva ettevõtte Kodumaja AS.

“Me ei ole töötanud auhinna saamise nimel,” tänas Kodumaja AS juht Lembit Lump auhinda vastu võttes. “Me töötame selle nimel, et pakkuda oma klientidele kaasaja nõudmistele vastavat kvaliteetset toodet,” kommenteeris Lump. “Meile meeldivad väljakutsed.”

Üle 500 töötajaga Kodumaja AS ekspordib oma tooted pea 100-protsendiliselt, peamiselt Norrasse, Taani, Soome ja Rootsisse. Just Kodumajas toodetud moodulitest valmib hetkel maailma kõrgeim puithoone Treet (Puu), 51 meetri kõrgune puitkarkassmaja Norras,
Bergenis.

“Ehitada 14 korruseline elumaja ei ole keeruline. Küll aga on väljakutse ehitada 14 korruseline puitmaja, tagades kõikidest kehtivatest nõuetest ja normidest kinnipidamine,”
kinnitas Lump.

Ettevõttel on ambitsioon olla oma ärivaldkonna liider Euroopas. “Investeeringud on tehtud ja juba täna on meil tehnilist võimsust kasvatada käive kuni 100 mln euroni aastas,”
tunnistab ettevõtte juht. Eelmisel aastal oli ettevõtte ekspordikäive 52 mln eurot.

“Puitmajatootja valimine riigi parimaks ettevõtteks ei tule just üllatusena,” kommenteeris Sven Mats, AS Matek tegevjuht ja Eesti Puitmajaliidu juhatuse esimees.  “Arvestades, et puidutööstus on üks Eesti suurimatest tööstusharudest ja Kodumaja AS on selle lipulaev.”

Eesti on jätkuvalt enim puitmaju eksportiv riik Euroopas. Kõige enam suunatakse Eesti puitmaju Norra Kuningriiki, järgnevad Saksamaa, Inglismaa, Rootsi ning Prantsusmaa. Puitmajasektoris tegutseb ca 140 ettevõtet, eelmisel aastal oli ettevõtete ekspordikäive 238 mln eurot. Eesti puitmajatootjate konkurentsieelised on kvaliteet, tootearendus, tellimuste täitmise paindlikkus ja kiirus.

Eesti Aasta Ettevõtte 2015 valiti 400 ettevõtte seast, arvestati majandusnäitajaid, hakkamasaamist keerulises majanduskeskkonnas, panust töökohtade loomisel, tegevusi ekspordi suunal ning panustamist ühiskonda. Era- ja riigisektori koostöös korraldatava iga-aastase ettevõtluskonkursi eesmärk on edendada ettevõtlikkust ning tunnustada parimaid
Eesti ettevõtteid.

Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves, Kodumaja AS juhatuse esimees Lembit Lump. Foto: Ilmar Saabas

15.10.2015 / Uudis