Vihasoo rannaniidule kerkis linnuvaatlustorn

Eesti puitmajatootja Nordic Houses OÜ  ehitas heategevuslikus korras Kuusalu valda Vihasoole tänavuse merekultuuriaasta ja Lahemaa rahvuspargi 45. sünnipäeva tähistamiseks seitsme meetrise linnuvaatlustorni.

Eru lahe ääres asuvale tornile valis sobiva asukoha Vihasoo elanik linnuvaatleja Meelis Allemann. Valiku kriteeriumitena oli määravaks hea ligipääsetavus kohale ja avar nähtavus. Linnutorni koha valimisest kuni valmimiseni kulus ligi kaks aastat.

Valminud linnuvaatlustorn
Foto: Nordic Houses OÜ 

Nordic Houses tegevjuht Argo Saul kiitis koostööd kohalike elanike ja omavalitsusega. „Meie kõigi ühine südameasi on edendada ja toetada heategevusprojekte, läbi mille me liidame inimesed loodusega, anname noortele võimaluse õppida ja kõigil huvitavalt aega veeta,“ lisas Saul.

Torn on kohalikele elanikele seda olulisem, et Eru Lahe Rannarahva Selts eesotsas Linda Metsaoruga osaleb mitmendat aastat rahvusvahelises Läänemere projektis, mis on suunatud koolidele. Vihasoo linnutorn pannakse õpilaste loodusekskursioonide programmi, et noored õpiksid jälgima muutusi linnuriigis, mis omakorda peegeldavad meie elukeskkonna tervist.

Esimesed suuremad vaatluspäevad tulevad seoses rändlindude igasügisese lahkumisega, Pärispea poolsaarelt lendavad oktoobris üle arvukad linnuparved. Eru laht on Lahemaa rahvuspargis kõige linnurikkam, linnusaared ehk loosaared on lindude pesitsusala.

9.9.2016 / Uudis