“Aasta Tehasemaja 2016” fotonäitus on avatud Tallinnas ja Pärnus

Pärnus avati Port Artur 2-es III korrusel  fotonäitus “Aasta Tehasemaja 2016” konkursi töödest. Teine näitus asub Tallinnas, RMK  peamaja fuajees.

Aasta Tehasemaja näitus RMK peamajas, foto: Eesti puitmajaklaster

Näitusega soovib Eesti Puitmajaliit koostöös puitmajaklastriga tõsta eestlaste teadlikust meie endi ettevõtete valmistatud kõrge tasemega puitehitistest kodu- ja välismaal. Aastal 2016 tunnistati parimaks sensatsiooniline, Norras asuv AS Kodumaja poolt ehitatud 14. korruseline maailma kõrgeim puithoone.

Lisaks võidutööle oli konkursile esitatud 22 töö hulgas veel palju erinevaid puidust meistriteoseid: Eestis ehitatud ja eestlaste poolt välja töötatud ligi-nullenergiahoone, Norras asuv passiivmaja standardi järgi ehitatud tervisekeskus ning mitmed tehases element- või palkmajadena valmistatud eramud, korterelamud ja avalikud hooned.

“Aasta Tehasemaja” konkurssi korraldab Eesti Puitmajaliit koostöös -klastriga juba kuuendat aastat.

Eesti Puitmajaliit on asutatud 17 puitmaju tootva ettevõtte poolt 20. mail 1999.a. Käesoleval hetkel kuulub liitu 43 ettevõtet. 

Eesti Puitmajaliidu peamine eesmärk on oma liikmete konkurentsivõime ja ekspordisuutlikkuse tõstmine läbi erinevate toetavate ühistegevuste. Olles Eesti puitmaju eksportivate ettevõtete klastri juhtpartner, aitame läbi Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi klastrite meetme rahastuse korraldada erinevaid ühisturunduse, mainekujunduse, tootearenduse ning rahvusvahelistumise tegevusi. Nende tegevuste hulgas on väga oluline koht ka konkursi “Aasta tehasemaja” korraldamisel. 

7.7.2016 / Uncategorized