Eesti ja Läti puitmajatootjad vaatavad ühiselt välisturgudele

Eesti puitmajaklastri projekti raames alanud Eesti ja Läti puitmajaklastrite koostöö eesmärk on läbi ühisprojekti laiendada tegevust väljaspoole traditsioonilisi eksportturge.

2013.aastal korraldas Eesti puitmajaklaster Läti puitmajatootjate külastuse. Õppereisi jooksul veenduti, et lõunanaabrite ettevõtete ning toodete areng on olnud märkimisväärne.  “Kui asusime 2013. aastal Euroopa Liidust väljaspool asuvaid alternatiivseid sihtturge ning nendele sisenemise meetmeid kaardistama, siis nägime, et meie eesmärgid kattuvad Läti puimajaklastri huvidega”,  kommenteerib Eesti puitmajaklastri juht Lauri Kivil. Kuna Läti puitmajatootjad on liikunud edasi üsna kiires tempos ning tegevust aitab koordineerida avatud suhtumisega klaster, siis pakkusime Läti partneritele võimalust tutvuda ka Eesti ettevõtetega, lisab Kivil.

Eelmisel nädalal toimunud visiidi raames külastasid Läti tootjad kolme Eesti Puitmajaliidu ja Eesti puitmajaklastri ettevõtet. Puitmajade tootmistehnoloogiaid tutvustasid moodulmajatootja Matek AS, elementmajatootja Komforhus Eesti AS ja element- ning palkmaju tootev Ritsu AS.

Klastrite koostöö tulemusena on esitatud ühine rahastustaotlus Central-Baltic Interreg programmi, mis võimaldaks mõlema klastri ühiste turundustegevuste rahastamist väljaspool Euroopa Liitu. 

Ritsu AS juhatuse esimees Ants Randmaa tutvustab puitelementmajade tootmist

1.12.2015 / Uncategorized