Täna selguvad tüüpmaja arhitektuurivõistluse võitjad

Täna kell 16.00 toimub Solarise keskuses kinos Artis tüüpmaja arhitektuurivõistluse võitjate väljakuulutamine ja temaatiline seminar.
Rahvusvahelisele arhitektuurivõistlusele laekus 47 lahendust 21 maalt, kaugemad neist Taiwanist, Austraaliast ja USA-st. Arhitektuurivõistluse korraldasid koostöös veebi-arhitektuurikaubamaja www.katus.eu ning tehasemajade ehitaja Nurban AS Norrast ja Kodumaja Kinnisvaraarenduse OÜ Eestist.
 
Augustis välja kuulutatud arhitektuurivõistluse eesmärgiks oli leida kaasaegseid, nutikaid ja kauneid lahendusi kahele arenduspiirkonnale, Svertingstad Gårdile Stavangeri lähedal Norras ning Ülenurme arenduspiirkonnale Tartu lähedal Eestis.

Žürii valis välja kolm võidutööd Norra ja kolm Eesti arendustele. Konkursi peakorraldaja Tiit Silla sõnul on ta arhitektuurikaubamaja Katus.eu juhina algusest peale võtnud sihiks meie kõigi elukeskkonna parandamise: “Ma usun, et pole põhjust, miks ka tehases toodetud majad ei võiks olla parima kaasaegse arhitektuuri näited. Arhitektuurikonkursi korraldasimegi selleks, et inspireerida arhitekte looma kaasaegseid tüüpmajalahendusi Eestis ilmselt kõige enam armastatud materjalist – puidust. Eesti on nimelt Euroopa kõige suurem puitmajaeksportija ja me usume, et Eestist võiks saada eestvedaja ka väärtusliku kaasaegse arhitektuuri ning disaini osas, kui asi puudutab puitmaju.” 

Žürii liikme, tehasemajade ehitaja NURBAN tegevjuhi Margus Pautsi sõnul jäi ta võistluse tulemustega väga rahule: “Otsisime selliseid maju, kus inimesed tõesti tahaksid elada – ja ma võin täie kindlustundega öelda, et konkurss õnnestus, sest me leidsime just sellised lahendused.” 

Teine žüriiliige, Kodumaja AS juhatuse liige Lembit Lump lisas, et võistlusele esitati rohkelt töid, mis olid arhitektuurselt igati inspireerivad, arvestasid Eesti puitmajatööstuse tootmisvõimalusi, kuid jätsid samas ka piisavalt ruumi edasiseks arenguks. 

Võistlustööde näitusel näeb valikut konkursile esitatud enam žürii tähelepanu pälvinud töödest.

NB! Oma osalemisest seminaril/näituse avamisel anna palun teada, registreerides end üritusele siin.
 
Arhitektuurivõistlust toetasid Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Velux, Q-Haus, Tehasemaja, Fenestra, Tartu Linnavalitsus, Tallinna Linnavalitsuse Ettevõtluse osakond, vaba aja keskus Solaris, Eesti Arhitektuurikeskus, Norra-Eesti Kaubanduskoda, Puukeskus, Eesti Puitmajaklaster ja EAS Regionaalarengu Fond.
 
Näitusetööde veebigalerii leiab siit.

 

Svertingstad Gårdi arendusala võidutööd:

●     1 preemia (5000€): Nihe (best terraced house)

●     2 preemia (3500€): Woody (best apartment building)

●     3 preemia (2000€): Rhc1pa

Ülenurme arendusala võidutööd:
●     1 preemia (4000€): Private Circle

●     2 preemia (2500€): See

●     3 preemia (1500€): Trfghm

Veluxi preemia parima katusevalguse kasutusele (700€): Bok-Bok

Žürii äramärkimine : Postbarn

23.3.2015 / Uncategorized