Puitmajaklastri ettevõtted külastasid NorDani Poola tehaseid

Möödunud nädala keskel võõrustas Poolas Eesti puitmajasektori ettevõtteid akna- ja uksetootja NorDan. Tutvustati tehast ja tootmist ning anti ülevaade praegusehetke trendidest ja valikutest aknamaailmas.

NorDan on juhtiv ettevõte keskkonnasõbralike akende ja uste tootearendusel, turustamisel, tootmisel ning tarnimisel. Ettevõtte peakontor asub Norras Lõuna-Rogalandis ning suuremad tehased Norras, Rootsis ning Poolas, lisaks tegutsetakse ka Hiinas ja Leedus. Alates ettevõtte asutamisest 1926. aastal toodetakse NorDanis innovaatilisi ja kõrge kvaliteediga peamiselt puidust tooteid. Praeguseks hetkeks pakub Nordan tööd umbes 1500 töötajale eri riikides. NorDani Poola müügiosakonna juhi Agata Zborala sõnul on ettevõtte peamiseks arendussuunaks hetkel erinevates riikides paiknevate tootmisüksuste efektiisvuse ja opereerimise parendamine. „Nordani visiooniks on jätkuvalt pakkuda klientidele kvaliteetset toodet jäädes seejuures mõistliku hinnaklassi piiridesse – selle aspektiga me jätkuvalt tegeleme.“

Külalised said ülesandeks juhendite järgi kokku panna üks Nordani aken. Foto: Eesti Puitmajaklaster

NorDani Poola tehaste külaskäigul osalenud Aru Grupp AS juhatuse esimees Juhan Viise näeb sellistest väljasõitudest kohalikele ettevõtetele suurt kasu. „ Näha oma silmaga, kuidas on erinevad süsteemid ja protsessid üles ehitatud rahvusvahelise suurettevõtte tehases ja tootmises on kahtlemata Eesti ettevõtjatele vajalik kogemus. NorDan on hea näide LEAN-juhtimise rakendamisest ning sellest saavad õppida ja häid praktikaid koju kaasa võtta ka Eesti tootjad,“ sõnas Viise.

Puitmajaklastri nõukogu liige Sven Mats on ettevõtte Matek AS näol Nordani pakutavate toodete kauaaegne klient. „Oleme Nordani aknaid oma projektides kasutanud juba üle 10 aasta ning enamus neist on tulnud just ettevõtte Poola tehastest. Norra turul on Nordan suutnud oma kaubamärgi edukalt kinnitada, olles riigis tuntuim ja eelistatuim aknatootja.“ Lisaks tuntusele ja heale järelteenindusele pakub Nordan Matsi sõnul ka laia valikut heli- ja tulekindlate lahenduste osas.

 

Grupipilt Nordani Powodowo tehasehoone ees. Foto: Eesti Puitmajaklaster

 

Erinevad ettevõtete külastused toimuvad Eesti puitmaju eksportivate ettevõtete klastri projekti raames, mida toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.

 

www.estonia.ee

28.9.2017 / Uudis