Tehasemaja konkursile kandideerimine on avatud!

Eesti Puitmajaliit ja klaster kutsuvad majatootjaid osalema puidust tehasemajade konkursil „Aasta Tehasemaja 2020“.

Aasta Tehasemaja konkurss tähistab sel aastal oma esimest juubelit. Konkurssi korraldatakse küll 10ndat korda, kuid selle peamine eesmärk on jäänud samaks – tunnustada parimaid Eesti ettevõtete poolt toodetud puidust tehasemaju ja propageerida puitehitust tervikuna.  

Tehasemaja konkursile võib esitada tehases toodetud puitmaju, mis on valminud ja kliendi poolt vastu võetud perioodil 2017-2020. Kandideeriv objekt peab üldplaanis vastama kolmele nõudele: hoone või erilahenduse kandev põhikonstruktsioon peab olema valmistatud puidust ning eeltoodetud tehase tingimustel ja võistlustöö insenertehnilise lahenduse loomise, tootmise ja ehitamise üle peab kontrolli omama Eesti ettevõte. 

Aasta Tehasemaja 2019 osalejad, korraldajad ja sponsorid. Foto: Jelena Rudi

Aastate jooksul on tehasemajade konkursil osalenud ligi 200 erinevat Eesti majatehaste objekti eri riikidest. Eelmisel aastal osales kokku näiteks 34 puitmaja nii Hollandist, Jaapanist, Liechtensteinist, Norrast, Rootsist, Soomest ja Eestist. Võitjaks valiti siis Timbeco Woodhouse OÜ poolt toodetud keerukas fassaadielementide projekt Helsingi raamatukogule Oodi. 

Helsingi raamatukogu Oodi (Timbeco fassaadi-ja katuseelemendid). Foto: Sergei Zjuganov

Korraldajatel on rõõm tõdeda, et tänapäevase puitarhitektuuri ja -inseneeria tutvustamine läbi konkursi on silma jäänud ka riiklikele institutsioonidele. „Eesti puitehituse lugu kõige paremini ja suuremas mahus tutvustav Eesti Vabaõhumuuseum on soovinud aastaid oma eksponaatide hulka tänapäevase puitmaja näidishoonet. 2018. aastal valis muuseum konkursi võidutöödest välja 2015.a. võidutöö, millest sektori aktiivsemate ettevõtete ning koostööpartnerite ühisprojekti tulemusel on tänaseks Vabaõhumuuseumi teele valminud ka muuseumi 21.sajandi puitarhitektuuri näidishoone,“ sõnab konkursi korraldaja, Eesti puitmajaklastri juht Eeva Vahtramäe.  

Konkursi parimad valib välja Aasta Tehasemaja žürii, kuhu kuuluvad tunnustatud arhitektid, ehitusinsenerid ja ajakirjanikud.  

Konkursil osalemise täpsed tingimused ja juhised on leitavad Eesti Puitmajaliidu ja puitmajaklastri kodulehelt rubriigis „Aasta Tehasemaja 2020“  

Aasta Tehasemaja konkurssi rahastab osaliselt Eesti puitmajade ekspordiklastri projekt, mida toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus klastrite arendamise programmist, mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond. 

24.2.2020 / Uudis