Urmas Vaino: „CADrina on Eestis ainulaadne fenomen, kusagil mujal midagi sarnast ei ole“

Homme (24.november 2017) toimub Kadrina Keskkoolis juba kaheksas arvutijoonsestusvõistlus CADrina, mis on käesolevaks aastaks kasvanud üle IT- ja NUTIfestivaliks. Võistlus on meelelahutuslik keskkond, kus projekteerimis- ja joonestustarkvara kasutust õppivad noored saavad võistlussituatsioonis testida tarkvara alaseid oskusi, leidlikkust ning kiirust.

Eesti puitmajatööstus on riigi ekspordistatistikas üks enim silmapaistvam sektor, mis vajab kõrgel tasemel 3D kirjaoskuse ning insenertehniliste teadmistega noori spetsialiste. Eesti puitmajaklastri juht Lauri Kivil kinnitab, et inseneride, projekteerijate ja joonestajate vajadus sektoris on endiselt kõrge ning seetõttu hindavad puitmajatootjad ka CADrina-t kogu sektori jaoks äärmiselt oluliseks. „Kui tahame olla nutikas, kõrget lisandväärtust loov ning tarka tööd tegev riik, siis tuleb oluliselt suurendada nii üld- kui kõrgharidussüsteemis insenertehniliste ning IT-alaste ainete osakaalu.“ CADrina, Kadrina Keskkool ja seda toetavad ettevõtted on selles osas pioneerid, keda võib teistele eeskujuks seada, täiendab Kivil. 

CADrina võistlusülesande lahendamine. Foto: Kadrina Keskkool

Aastaid üritust modereerinud ERRi saatejuht Urmas Vaino sõnab, et läbi kõikide aastate on kogu korraldusmeeskonnal endiselt silmis eriline säde. „See on nii pöörane seltskond ettevõtlusest, omavalitsusest, koolist, inseneriteaduse fännidest, et ükskõik, mida siin Kadrinas ette võetakse, see töötab ja innustab noori üle Eesti kaasa tulema.“ See on super meeskond ja mul on suur au olla selle liige, lisab Vaino. 

CADrina joonestusvõistlusel saavad osaleda AutoCAD tarkvaraga kokkupuudet omavad 3-liikmelised võistkonnad kõrg- ja keskkoolidest. Finaalis võistleb neli parimat meeskonda, kuhu pääs selgitatakse välja päeval toimuval eelvõistlusel. Finaalis tuleb võistlejatel olla valmis kiireks ja täpseks 3×10 min võistlusetapiks, automaatkontrolliga hindamiseks ning oma meeskonna ettevalmistatud tutvustuseks nii publiku kui kohtunike valvsa silma all. Selle aasta võistlusülesanne on laululava jooniste koostamine.  

Täpsemat informatsiooni võistluse kohta leiab siit: https://www.cadrina.ee/  

CADrina võistlusülesande koostamist rahastab Eesti puitmaju eksportivate ettevõtete klastri täistaotluse projekt Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) klastrite arendamise programmi raames, mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond. 

www.estonia.ee 

23.11.2017 / Uudis