Aasta Tehasemaja konkurss 2018 alustab!

Eesti Puitmajaklaster ja -liit kutsuvad majatootjaid osalema kaheksandal tehasemaja valdkonna konkursil „Aasta tehasemaja“. Konkursi uuenenud ülesehituse alusel saavad registreeruda nüüd ka puidust väikeehitised ja tehastes toodetud puidust erilahendused. Eelmisel aastal sai parima tiitli EstHus OÜ ridaelamukompleks.

Konkursi eesmärk on tunnustada Eestis toodetud puitmaju ja selle valdkonna innukaid ettevõtjaid, kes sektorina kannavad olulist rolli Eesti majanduses nii täna kui tulevikus. Tunnustuse ja esiletõstmise ning konkursil osalemise vajalikkust kinnitavad ka varasemad osalejad. EstHus OÜ juhatuse liige, Janek Paabut sõnas 2017.a võiduauhinda üle võttes, et meeskonnale nii ajaliselt kui mahuliselt väljakutsuv projekt sai konkursi kaudu olulise tunnustuse. „Selline ridaelamute kompleksi arendus oli siiamaani suurim meie ettevõtte ajaloos. Palju tänu Eesti Puitmajaliidule ja ‑klastrile, kes Aasta Tehasemaja konkurssi nende aastate jooksul on korraldanud, sest puitmajad väärivad tunnustust.“

EstHus OÜ poolt valmistatud ridaelamute kompleks Rootsis. Foto: EstHus OÜ

 

Aasta Tehasemaja 2017 konkursi üldvõitja ja parim puitkarkassmaja oli Rootsis asuv 61 ridaelamuboksist koosnev kompleks üldpinnaga 7370 m2. Projekt eristus teistest tehniliselt keerukate lahenduste nt katusele projekteeritud talveaed ja arhitektuurse terviklikkuse poolest.

 

 

Katusele projekteeritud talveaed. Foto: EstHus OÜ

Tehasemaja konkursile võib esitada Eesti tehases toodetud puitmaju, mis on valminud ja kliendi poolt vastu võetud perioodil 2015-2018. Kandideeriv objekt peab sisuliselt vastama kolmele nõudele: puidust valmistatud põhikonstruktsioon, toodetud Eesti tehases ning hoone kujundamine ja valmistamine peab olema kontrollitud Eesti ettevõtte poolt.

Traditsiooniliselt valib Aasta Tehasemaja välja žürii, kuhu kuuluvad tunnustatud arhitektid, ehitusinsenerid ja ajakirjanikud.

„Aasta tehasemaja 2018“ konkursi üldvõitja ning parim käsitöö palkmaja, masintoodetud palkmaja, puitkarkassmaja, väikeehitis ning erilahendus kuulutatakse välja 4.aprillil ehitusmessil “Eesti ehitab”.

Konkursil osalemise täpsed tingimused ja juhised on leitavad Eesti Puitmajaliidu ja puitmajaklastri kodulehelt.

Võistlustööde esitamise tähtaeg on 11.03.2018 Eeva@puitmajaliit.ee 

Täiendav info: 

Lauri Kivil

Eesti puitmajaklastri projektijuht

Lauri@puitmajaliit.ee

+372 5860 9970

 

Eeva Vahtramäe

Eesti puitmajaklaster

Turundus- ja kommunikatsioonispetsialist

Eeva@puitmajaliit.ee

Tel +372 5621 3127

Aasta tehasemaja konkurssi rahastab osaliselt Eesti puitmaju eksportivate ettevõtete klastri täistaotluse projekt, mida toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus klastrite arendamise programmist, mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

www.estonia.ee 

19.1.2018 / News