Eesti Puitmajaliiduga liitusid kaks välismaist ja üks kodumaine toetajaliige

Eesti Puitmajaliidu juhatus otsustas liidu toetajaliikmeteks vastu võtta projekteerimistarkvara arendaja Vertex Systems OY, õhu- ja tuuletihedustoodete arendaja SIGA Cover AG ning tööjõurendifirma Hansavest Tööjõud OÜ.

SIGA Cover AG on rahvusvaheline Šveitsi pereettevõte, mis asutati 1966. aastal ja keskendub üksnes hoonete õhu-ja tuuletihedustoodete arendamisele, tootmisele ja turundamisele. Tooteportfelli kuuluvad teibid nii puit-kui ka kivikonstruktsioonil hoonetele, auru-ja tuuletõkkemembraanid ning katuste aluskatteid. Ettevõte on esindatud kompetentse personaliga 30 riigis nii Euroopas kui ka Põhja-Ameerikas.

SIGA Cover AG esindaja Martin Polikarpuse sõnul liitusid nad Puitmajaliiduga sooviga  panustada sektori arengusse ja konkurentsivõime tõusu. SIGA Cover AG on paljude liidu liikmete koostööpartner ning esindaja nägi liikmekssaamisel võimalust arendada laiapõhjalisemat koostööd. “Meie sooviks on toetada liikmeid tootearendustegevuses, pakkudes toimivaid lahendusi ning vähendades objektil kuluvat aega. Saame selleks pakkuda ja vajadusel arendada detailispetsiifilisi tooteid,” kinnitas Polikarpus.

Vertex Systems OY on Soome päritolu rahvusvahelise haardega ettevõte, mis tegeleb projekteerimistarkvara arendamise ja edasimüügiga. Vertexi tarkvara kasutatakse 37 riigis üle maailma pea 2000 kliendi poolt. 

Vertex Systems OY müügijuht  Santeri Pyhäniemi sõnas, et Eesti Puitmajaliiduga liitumine oli nende ettevõtte puhul loogiline samm: “ Enamus meie Eesti klientidest on juba liidu liikmed. Olles toetajaliige, saame me olla lähemal oma klientidel ning jagada meie ettevõtte kompetentsi CAD-i ja BIM-i vallas,” sõnas Pyhäniemi.

Hansavest Tööjõud OÜ on eestimaine tööjõurendifirma, mis on turul olnud juba kümme aastat. Varasemalt oli ettevõtte põhisuund metallitööstuse spetsialistide rent, eelmisel aastal alustati koostööd puidusektori ettevõtetega.

Ettevõtte juhataja Rainer Paks ootab liidust enim koostööd ja tööjõuprobleemide lahendamist. “Sooviksime tutvuda vabade ametikohtadega sektoris, selgitada tööjõurendi olemust ja murda müüti, on see on liiga kallis.”

23.3.2016 / Uudis