Bygg Reis Deg 2017 oli eelmisest edukam

Möödunud nädalal (18.-21.okt) toimus Norras iga kahe aasta tagant korraldatav rahvusvaheline ehitusvaldkonna mess Bygg Reis Deg 2017. Messil pakutakse aastast aastasse erinevaid lahendusi kodude, suurhoonete ja muude ehitiste jaoks. Valikus on osalejaid nii materjalide, tööriistade kui ka energeetika ja kinnisvaraarenduse valdkonnast. Erinevatel stendidel olid esindatud ka Eesti puitmajatootjad.

Messi külastas kokku 42 500 inimest, mis on suurem võrreldes 2015. aastaga. Samamoodi oli eelmiste kordadega muutunud ka messi juhtkond, mille eesotsas oli seekord Gunnar Glavin Nybø. Korraldajate eesmärgiks oli viia mess uude ajastusse ning kinnitada selle tähtsus Norra uuenevas ehitussektoris. 

Bygg Reis Deg messil oli väljas ka EAS Eesti ühisstend 14 ettevõtte esindusega. „Eesti ühisstend oli suurusega 174 m2 ning hästi valgustatud ja atraktiivse disainiga, mis paistis kaugelt silma,“ kommenteeris messistendi EAS-i poolne projektijuht Kairit Sikkal. „Ettevõtted jäid messikontaktidega väga rahule, sõlmiti mitmeid lepinguid. Järelikult toimis ühisstendi kontseptsioon edukalt,“ lisas ta. Sikkal kiitis ka kolleegide tööd, kes järjepidavalt kohalike ettevõtjate ja sisseostjatega suhtlesid. „Messi esimesel päeval toimus Eesti ehitusseminar, kust sisseostjad edasi ühisstendile suundusid,“ lausus projektijuht Sikkal. 

Kokku oli messil esindatud 564 ettevõtte stendid kümnetest riikidest, kusjuures vaid kaks said eraldi laialdast kajastust norra keskses ehitusmeedias – ehitusajakirja Byggindustrien veebil. Nendeks olid Eesti ja Taani. Ajakirjas kirjeldati meid pealkirjaga “Pöörane pidu ehitusmessil osalevate eestlaste tänavas” (loe pikemalt Puitmajaliidu uudisvoost).

EASi ekspordinõunik Margit Ihlebakke toob messil osalejate seast nauditavate lahenduse poolest eriti esile puitmajatootja Q-haus Baltic OÜ, kelle stend oli messialal üks silmatorkavamaid. „Kui Eestis on Tartu Tagurpidimaja külastamine juba harjumuspärane vaba aja veetmise trend, siis norrakaid võttis Q-hausi julge lahendus lausa jalust.“ Nende messiboksi külastatavuse pealt ennustab ekspordinõunik järgmiseks aastaks kasvavat edu. „Eesti puitmajade uus ekspordistaar on kahtlemata Q-haus oma meeskonnaga. Nende messiboks ja energiast pakatav ning rõõmus olek – see oli fantastiline kogeda. Kindlasti julgustab see ka teisi minema laiemalt välja,“ lisas Ihlebakke. 

Q-haus Baltic OÜ tegevjuhi Reino Sootsi sõnul oli Bygg Reis Degil osalemise tulemus loodetust oluliselt parem, kuigi palju ei osatud tahta, sest Q-hausil varasem messikogemus puudus. „Olime messil väljas üsna selge suuna ja sõnumiga – leida ärikliente. Toetavad sloganid ja printmaterjalid andsid selle sõnumi kenasti edasi ja 85% huvilistest oli meie sihtgrupp.“ Messile eelnes Sootsi hinnangul suur töö olemasolevate ja uute kontaktidega, et kutsuda inimesi Q-haus väljapanekut külastama ja tiimiga tutvuma. „Messil sujus kõik hästi, koosolekuid sai peetud palju ja oli hea tutvuda inimestega, kellega varasem kontakt oli ainult telefoni või e-maili teel. Reaalne kasu messil osalemisest sõltub kindlasti meist endist ning kogutud kontaktid ja päringud tuleb lepinguteks pöörata. Seda saame hinnata alles 6-12 kuu möödudes,“ lausus Soots.

Q-haus messistend ja esindusmeeskond Bygg Reis Deg 2017 messil. Foto: Q-haus Baltic OÜ

Erilised tänusõnad edastab Q-haus ka EASi esindajatele, kes kõiki Eesti ettevõtteid kohalikus ajakirjanduses ja erialaseminarides turundamisega toetasid. „Tänase kogemuse baasil julgen ka järgmise messi broneeringu ära teha ja olen oluliselt targem kogu korralduse osas,“ kinnitas Soots.

Eesti Puitmajaliidust ja puitmajaklastrist olid messil esindatud: EstNor OÜ, EstHus OÜ, Matek AS, Nordic Houses KT OÜ, Ritsu AS ja Q-haus Baltic OÜ, külastajate nimekirjas nende kõrval ka Greentec Houses OÜ ja Hansavest Tööjõud OÜ

Ühisstendil osalesid: AMV Metall OÜ, Creative Woodworks OÜ, Haapsalu Uksetehase AS, KOKO arhitektid OÜ, OÜ Malmerk Klaasium, Matek AS, Nordic Houses KT OÜ, Novarc Group AS, Ritsu AS, Skeleton OÜ, Viking Window AS, EstNor OÜ, Wellmax Baltic OÜ ja Plastrex Europe OÜ

Bygg Reis Deg messikülalised Greentec Houses OÜ-st ja Hansavest Tööjõud OÜ-st. Foto: Eesti Puitmajaklaster

Messikülastust rahastas Eesti puitmaju eksportivate ettevõtete klastri täistaotluse projekt Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) klastrite arendamise programmi raames, mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

                         www.estonia.ee

27.10.2017 / Uudis