Prantsuse riiklik raadiokanal tegi reportaaži Eesti puitmajatööstusest

Eelmisel nädalal külastas Eesti erinevaid puitmajatootjaid ning kogus puidutööstuse teemalise reportaaži jaoks materjali Prantsuse avalik-õiguslik raadiokanal Radio France Internationale ehk Rfi. 

Eesti puitmajaklastrit ning ettevõtteid külastas raadiojaama ajakirjanik Laurent Berthault. Eesti puitmajaklastri juhi Lauri Kivili sõnul on välisturunduse kontekstis erinevate meediakanalite kaasamine sektori tutvustamiseks väga suure mõjuga: „Sihtturgudel on äärmiselt oluline luua meie puitmajatootjatest ning puitmajadest järjepidevalt positiivset kuvandit. Rfi puhul on tegemist Prantsuse suurima raadiojaamaga, kellel on 40 miljonit kuulajat. Vestlussaade sellises meediakanalis Eesti puitmajasektori ning puitmajade teemadel tekitab võimalikes huvilistes kindlasti usaldusväärsust Eesti puitmajade ning nende tootjate suhtes“.

Esimesel päeval andis Laurent Berthault’le puitmajatööstusest tervikliku ülevaate Eesti Puitmajaliidu juhatuse esimees ja ASi Matek tegevdirektor Sven Mats. Raadiointervjuu raames räägiti sektori arengust ja kogemustest, eksportturgudest ning jõudmisest tänase edulooni.  „Ajakirjanikule ei tulnud üllatuseks, et tegu on ühe arenenuma tööstussektoriga Eestis, kuid siiski pani teda imestama, et väike Eesti on suurim puitmajade eksportija Euroopas“, ütleb Mats. 

Külastatavateks ettevõteteks valis ajakirjanik välja ühe Lõuna-Eesti ning kaks Harjumaa puitmajatootjat. Esmalt külastas ajakirjanik EstNor OÜ tootmist, kus ettevõtte tegevust tutvustas tegevjuht Renee Mikomägi. „Kuna toodame nii element- kui käsitööpalkmaju, siis meie puhul huvitas ajakirjanikku eelkõige see, kuidas on võimalik juhtida kahe täiesti erineva toote valmistamise- ning turundamise protsesse“, toob kohtumise teemadest olulisema välja Mikomägi.

Timbeco Woodhouse OÜ-s kohtumist juhtinud ettevõtte juhatuse liige Siim Leisalu ütleb, et mõned rahvusvahelised meediaväljaanded on nende tootmist aeg-ajalt ikka külastanud, kuid puitmajaklastri kaudu rahvusvahelise ajakirjanduse jõudmine nende tootmisse on esmakordne. Leisalu toob välja, et ajakirjanikku huvitas eelkõige ettevõtte jaapanisuunaline eksport, selle mahud ning hoonete tüübid. Samuti meeldis ajakirjanikule möödunud aastal ehitatud võrdlemisi keerulise puidust kontstruktsiooniga Timbeco Woodhouse OÜ laohoone. „Materjali hoiustamise hoone töötab meie klientide jaoks juba omamoodi kohaliku referentsobjektina“, rõõmustab Leisalu.

Neljapäeval külastas ajakirjanik Kavastus asuvat Palmako ASi suurimat tootmiskompleksi, kus põhjaliku ülevaate firma ja tehaste tegevusest andsid ekspordispetsialist Katrin Reiljan ja turundusjuht Ingrid Lamp. „Prantsusmaa on kahtlemata meie jaoks väga oluline turg. Näiteks eelmisel,  2014. aastal müüsime sinna 8000 komplekti puitmaju“, ütleb Reiljan. Lisaks aiamajadele toodetakse Kavastus ka liimpuittooteid ja kuna  tootmisprotsessis jääb alati mingi osa puitu ka üle, huvitas Berthault`i Palmako puhul eriti tootmisse siseneva puidu väärindamise protsess. „Kasutame oma saematerjalist viimse kui ülejäägi efektiivselt ära“, ütleb Lamp. „Mõned aastad tagasi otsustasime, et peame käsitlema tootmisülejääke mitte probleemi vaid võimalusena. Ehitasime täisautomaatse puidugraanulite tootmishoone ning tänaseks on puidugraanulitest kujunenud arvestatav ekspordiartikkel“, kirjeldab Lamp.

Peale puitmajatööstusega tutvumist kinnitas Laurent Berthault, et arvatavasti oli sektori loo valmistamisel ning Eesti külastamisel ka isiklik kasu. „Vajan just oma Normandia maakoju tööriistade hoidmiseks aiamaja, arvatavasti testin Eesti puitmajasektori ekspordivõimekuse isiklikult ära“, ütleb Berthault.

Raadioreportaaži eetrisse tulemise info avaldatakse puitmajaklastri kodulehel. Rfi lood on järelkuulatavad ka internetist.

Raadioajakirjanik Laurent Berthalut ja Timbeco Woodhouse OÜ juhatuse liige Siim Leisalu

Täpsem informatsioon:

Lauri Kivil

Klastri juht

Eesti puitmajaklaster

mob: +372 5860 9970

e-post: lauri@puitmajaliit.ee

www.woodhouse.ee

www.puitmajaliit.ee

Eesti puitmaja –sajanditepikkune kogemus.

12.5.2015 / Uudis