Eesti Puitmajaliidus kolm uut liiget

Eesti Puitmajaliitu võeti vastu kolm uut ettevõtet: Mechelin Eesti, Greentec Houses ja Puitpesa.

Ameerika kaubamärgi Senco’t esindav Mechelin Eesti OÜ loodi aastal 1997. Viimased kaks aastat kuulub Mechelin Eesti OÜ Belgia kontserni Van Aerden Group ridadesse. Käsi- tööriistade hulgimüügiga tegeleva ettevõtte peamised kliendid on puidutöötlemisega seotud firmad – majatehased, ehitusettevõtted, mööblitootjad, aknatootjad jne kuni kodukasutajateni välja. Ettevõte esindab järgmisi kaubamärke:  Senco, Duraspin, Expandet, Panasonic, Dewalt, Mafell, Starmix, Collomix, Norsag, Mec.Air, Aerfast, Baier. 

Mechelin Eesti müügijuhi Marko Pruuli sõnul oli Puitmajaliitu astumise ajendiks asjaolu, et liit koondab Eesti majatootjatest aktiivsemaid ja eesrindlikemaid. „Puitmajaliidus on rohkelt ühisüritusi ja kooskäimisi, kus on hea võimalus luua kontakte ja viia koostöö uuele tasandile,” kommenteeris Pruul. 

Teine uus liige on puitsõrestik- elementide tootja Greentec Houses OÜ.  Ettevõte tegutseb juba 2004. aastast, andes täna tööd 20le töötajale. Tehase tootmisvõimsus on ca’ 50 eramut või 150 moodulühikut aastas, järgmise aasta esimeses pooles plaanitakse moderniseerida tootmisliini, tõstes tootmisvõimsust 300 moodulühikuni aastas. 

“Ettevõte on kasvanud tasa ja targu, panustades pigem paindlikkusele ja kvaliteeti kui kvantiteeti,” kommenteeris tegevjuht Ahto Joost.

Puitmajaliidu liikmeks astumise mõtet oli Joost vaaginud  kaua, kuid ajapuudusel jäid sisulised sammud senini tegemata. „Astusime liitu, et luua kontakte teiste Eesti majatootjatega, et arutada ja leida lahendusi probleemidele, mis meil kõigil on samad,“ ütles Joost. „On oluline leida võimalusi koostööks, nii oskusteabe jagamisel kui ka suuremate projektide teostamisel. Kõikvõimalikud ühistegevused, seminaridel ja messide osalemine – loodetavasti neid võimalusi koostööks liidus leiame.“

Kolmas uus liige Puitpesa OÜ on puitkarkassmajadele ja -konstruktsioonidele  spetsialiseerunud projekteerimisbüroo. Ettevõtte esindaja Martin Koiduaru sõnul astuti liitu, et olla hästi kursis sektoris toimuvaga. “Puidule spetsialiseerumise ja tehnoloogiate hästi valdamise taga on järjepidev ja tihe koostöö tootmisfirmadega,” kommenteeris Koiduaru. “Puitmajaliidus on hea võimalus olla kursis teiste tegemisega ja olla ka ise nähtav.”

5.12.2014 / Uudis