Puitmajasõbrad valmistasid paljulastelistele peredele nukumaju

Täna Hiiumaal lõppenud Eesti Puitmajaliidu ja –klastri korraldatav “Puitmajasõprade suvekonverents“ päädis elementmaja ehitamise võistlusega, mille raames valmistati Hiiumaa paljulastelistele peredele suuri nukumaju.

Võistlejate ühispilt
Foto: Tiit Tamberg/puitmajaklaster

MTÜ Hiiumaa lasterikaste perede ühingu juhatuse liige Reelika Kastein „Ühendus tänab väga sellise vahva ettevõtmise eest ja soovime omalt poolt, et nende väikeste tüdrukute, kes majade omanikuks saavad, et nende silmade silmade sära jõuaks ringiga tagasi majaehitajate“ 

Suvekonverentsi peakorraldaja, puitmajaklastri projektijuhi Lauri Kivili sõnul oli eesmärk ürituse viiendaks juubeliks teha midagi head kohalikule kogukonnale. „Eile korraldasime Hiiumaa inimestele tasuta suure rahvapeo ning täna valmistasime paljulastelistele peredele keskkonnasõbralikke ja ehtsast Eesti puidust mängumaju,“ sõnas Kivil. „Puit loob meeldiva tervisliku õhkkonna ning mängumaja on oma ala meistrite poolt kokku pandud hoole ja armastusega,“ kinnitas Kivil.

Võistluse võidumaja valmis OÜ Varola ja OÜ Vipson Projekt ühismeeskonna tulemusena.

.„Tänane on loodetavasti hea algus meie uuele plaanitavale elementmajaehitajatele kutsevõistlusele,“ lisas Kivil.

Võistluse toetuseks andsid materjale Akzo Nobel Baltics ASB&BTools Eesti ASVineerimaailmEesti Höövelliist OÜ ja Raitwood AS.  Võistlustööks oleva nukumaja planeerisid Nordic Houses insenerid.

27.8.2016 / Uudis