Rahvusvahelisel käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlusel näitas taas võimu Veiko Palm

13. juunil toimus Räpina Hea kodu päevade raames viies rahvusvaheline käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlus, mis tõi kokku osalejaid nii Eestist Soomest kui Saksamaalt.

Võistlust iseloomustas äärmiselt kõrge tase ning tihe konkurents. Parima soorituse tegi taas Veiko Palm, kes kaitses sellega eelmise aasta tiitlit. Teise koha saavutas Soome võistleja Timo Aro-Heinilä. Kolmandale kohale tuli Ahto Naruski ühesekundilise eduga Mario Küttmanni ees. Võrdset taset näitab ka fakt, et teist ja neljandat kohta lahutas kõigest 28 sekundit.  

Kutsevõistlus on käsitöö palkmajatootjatele kahtlemata üks olulisim sektori sündmus, ütleb võistluse üks korraldajatest, Eesti puitmajaklastri juht Lauri Kivil. Kui algselt võistlesid omavahel Eesti ettevõtete parimad meistrid, siis selle aasta võistlusel pakkusid tugevat konkurentsi ka väliskülalised. „Info meie võistlusest on jõudnud oluliselt kaugemale kui Räpina ja Eesti“, sõnab Kivil. „Usun, et oleme leidnud omamoodi niši-ürituse, kuna analoogset võistlust lähiriikides ei korraldata“, lisab Kivil ning avaldab lootust, et järgmisel aastal saavutab võistlus veelgi rahvusvahelisema mõõtme.

Väljastpoolt Eestit osales võistlustel lisaks Timo Aro-Heiniläle ka Jonas Herrmann Saksamaalt, kohtunikuna osales Hollandist Morten Komdeur.

Kutsevõistluse peamine eesmärk on palkmajaehitaja ameti tutvustamine, väärtustamine ning palkmajaehituse propageerimine. Käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistluse võistlusülesanne on valmistada üks enda jaoks enim sobiv palkmaja nurgatüüp. Võistlejatel on võimalus valida kolme erineva nurgatüübi vahel, milleks on eesti tuulelukuga puhasnurk, eesti tuulelukuga järsknurk või Norra nurk. Võistlusel peab iga võistleja ettevalmistatud alusele paika panema ühe 1,5 m pikkuse palgi – sh tegema ühe nurgatapi ja 1,2 m vara ning lõikama sirgeks palgi otsad alumiste palkide järgi.

Kohtunikud hindavad palgi paikapanemise kiirust ja täpsust. Võistluse võidab eeltoodud ülesande lühima ajaga teostanud võistleja – seejuures võisteldakse ühes kategoorias, mistõttu tuleks võistlejal valida valmistamiseks nurgatüüp, mille valmistamises on ta vilunuim ning mille valmistamine võtab tal eeldatavalt kõige vähem aega.

 

2015.a. võistluse võitja Veiko Palm

Foto autor: Reino Soots

Võistluse suurtoetajad:

Võistlust korraldab Eesti Puitmajaliit koostöös Eesti puitmajaklastri ning mitmete käsitööpalkmajade tootjatega. Üritust toetab Euroopa Regionaalarengu Fond Eesti puitmaju eksportivate ettevõtete klastri projekti raames.

Lisainfo:

Lauri Kivil

Eesti puitmajaklaster

info@puitmajaliit.ee

58609970

17.6.2015 / Uudis