Mektorys esitleti esmakordselt Eestis virtuaalreaalset puitmaja

Nordic Houses KT OÜ ja Downtown Visuals OÜ koostöös Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskusega Mektory viisid kinnisvara tutvustamise virtuaalreaalsuses uuele tasemele. 

Koostöölepingu allakirjutamine Mektoris

Foto: Mektory

Tegemist on seni kõige täiuslikuma virtuaaltuuriga, mis on tehtud Eesti majatehases toodetava element- ja moodulmaja baasil. Virtuaaltuuri on võimalik vaadelda virtuaalreaalsusprillidega. Tuuri teevad eriliseks interaktiivsed funktsionaalsused. Näiteks nii sise- kui välismaterjalide vahetus, vabalt ringi liikumine nii sise- kui väliruumis ning võimalus maja erinevaid mooduleid sisse ja välja lülitada. See kõik lubab kliendil kogeda ning seeläbi paremini mõista ruumi veel enne kui ehitusprotsess algab.

Koostöös TTÜ Mektory virtuaallaboriga anti detailne ülevaate Nordic Houses virtuaaltuurist ning kutsuti kõiki soovijaid ka ise virtuaalreaalsusesse sisenema. Sündmusel allkirjastati kolmepoolne koostööleping TTÜ Mektory, Downtown Visualsi ja Nordic Houses vahel, et ettevõtluse ja teaduse koostöös leida uusi innovaatilisi lahendusi.

Downtown Visuals esindaja Kristjan Tõlk sõnas: “Maailma luksuslikuma sportauto McLareni esindus kasutab oma autode tutvustamisel sedasama mängumootorilahendust. Meil aga on pakkuda sise- ja välisruum, mille lahendus on kordades keerulisem teha kui autol.”

Nordic Houses müügidirektor Margus Pauts kiidab tegijaid ning lisab, et puit on 21. sajandi ehitusmaterjal ja 21. sajandil müüakse ka maju teistmoodi – näiteks läbi virtuaalreaalsuse. “Kui hoone pole enne müüki valmis ehitatud, siis on koduostjal keeruline teha ostuotsust ainult jooniste ja piltide abil. Aga kujuta ette, et Sa saaksid minna “pildi” sisse, seal ringi kolada ja ühe sõrmeliigutusega kogu parketi ära vahetada või terve maja üle värvida – meie Nordic Compact majas nüüd saab,” lisas Pauts.

Nordic Houses insener-projektijuht Sigrit Link loodab koostöös TTÜ ja Downtown Visualsiga virtuaalreaalsusele külge pookida erinevaid insenertehnilisi võimalusi. “Ühe edasiarenduse näitena paljudest võimalikest, targa maja ja taastuvenergialahendused, kus klient saab valikuid tehes virtuaalselt näha oma tulevast kodu nii visuaalselt kui ka muudatusi ehitusmaksumuses,” ütles Link.

Nordic Houses on puitmajade tootmise ja ehitamisega tegelev ettevõte, mis on 15 aasta jooksul tarninud ligi 2000 kodu peamiselt Põhjamaadesse.

Downtown Visuals on 3D disaineritest ja arhitektidest koosnev ettevõte, mis pakub arhitektuurse visualiseerimise teenuseid.

Mektory on Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus.

11.10.2016 / Uudis