Eesti Puitmajaliit läheb Milano EXPO-le

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus avaldas  Milano EXPO maailmanäitusel Eestit esindavate ettevõtete nimed, kellest tuntumad on Skype, Estonia Klaverivabrik, A Le Coq ja Click&Grow ning mittetulundusühingutest Teeme Ära Maailmakoristus ning Eesti Puitmajaliit.

EXPO projektijuhi Andres Kase sõnul on maailmanäitusel osalemise eesmärk eelkõige suurendada Eesti tuntust maailmas. „EXPO on kahtlemata Eesti riigi suurim turundusüritus 2015. aastal ning meil on hea meel tutvustada seal parimat, mida meil maailmale täna pakkuda on,“ ütles Kask.

Eesti osaleb 2015. aasta Milano EXPO-l kolmekorruselise paviljoniga, mis kannab nime „Eesti __galerii“, koosnedes paljudest erinevatest galeriidest, nagu „Loodusgalerii“, „Infoühiskonna galerii“ või „Põhjamaise toidukultuuri galerii“.

Kolm põhisammast, mis on läbivateks teemadeks terves paviljonis, on tervislik toit, loodusrikkus ja unikaalne Eesti infoühiskond.

1010 m2 paviljoni esimese korruse avatud alal paikneb Eestit tutvustav audiovisuaalne näitus, toimuvad peakokkade showd ning saab kiikuda energiat tootvatel kiikedel. Lisaks toimuvad esimesel korrusel kontserdid, moeshowd ning üritatakse Guinnessi maailmarekordit kiikingus. Hoone teisel korrusel on Eesti rukki baar ja püsinäitus “Head Eesti asjad”, nende hulgas nutikad taimekastid, isemängiv Estonia klaver ja Skype tehisintellekt. Püsiekspositsioonile lisaks vahetuvad erinevate valdkondade näitused ja temaatilised väljapanekud. Eesti paviljoni kolmandale korrusele tuleb Eesti looduse väljapanek ning delegatsioonide vastuvõtmiseks mõeldud Eesti disaini tuba.

EXPO toimub 2015. aastal Itaalias Milanos selleks spetsiaalselt ehitatud territooriumil. Esimesest maist kuni oktoobri lõpuni kestvat näitust oodatakse Itaaliasse külastama kuni 20 miljonit inimest ning virtuaalselt vähemalt miljard inimest. Estonian Air avab maailmanäituse ajaks otseliini Tallinnast Milanosse.

Paviljoni tutvustav video on nähtav YouTube’is.  

Eesti paviljoni pilte ja HD formaadis videot on võimalik alla laadida siit
Milano EXPO Eesti paviljoni kodulehekülg on www.estonia.eu/expo2015
29.1.2015 / Uudis