Sel neljapäeval selguvad konkursi “Aasta tehasemaja 2015” võitjad

Juba viiendat aastat korraldavad Eesti Puitmajaliit ja -klaster konkurssi, mille eesmärk on tunnustada parimaid tehasemaju ja populariseerida puidust ehitamist. 

Jaanuari alguses väljakuulutatud võistlus on jõudnud lõpusirgeni. Sel aastal kandideeris parima tehasemaja tiitlile rekordarv hooneid. Eestist võistles 15 tehasemaja, Norrast 9, Rootsist 6, üksikud objektid olid Soomest, Inglismaalt, Šveitsist. Kaugeim võistlusele esitatud objekt oli loomakliinik Jaapanis,  Mountain Loghome OÜ-s toodetud palkmaja.

Aasta tehasemaja 2015 objekte hindas žürii koosseisus: arhitektid Veronika Valk, Markus Kaasik, Ott Kadarik, Reinis Salins, ajakirjanik Eva Kiisler, insenerid Jarek Kurnitski ja Targo Kalamees.

35 kandidaadi seast valiti välja parim Eestis toodetud puitkarkassmaja, käsitöö-, masinpalkmaja ja aiamaja. Ürituse toetajad on pannud välja hulgaliselt eripreemiaid ja Delfi.ee lugejad saavad hääletada oma lemmiku poolt veel viimaseid päevi. Link hääletuskeskkonnale: http://moodnekodu.delfi.ee/news/sisustusjadisain/fotod-aasta-tehasemaja-2015-vali-oma-lemmik?id=71060141

Võitjad tehakse teatavaks 9. aprillil kell 16.30 rahvusvahelise ehitusmessi Eesti Ehitab 2015 raames Eesti Näituste messihallis A2 seminariruumis.

7.4.2015 / Uncategorized