Traditsioonilise Prantsuse pruss-sõrestikkonstruktsiooni ehituse töötuba

Eesti Puitmajaklaster koostöös Vanaajamaja MTÜ-ga korraldab traditsioonilise Prantsuse pruss-sõrestikkonstruktsiooni ehituse töötoa

Koolitusel käsitletavad teemad: Osalejad õpivad kuidas tahuda palki, märkida käsitsi tahutud palgile, lõigata tappe käsisae ja peitliga, ehitada mortise ja tenon, ning plumb bobbing traditsioonilisel Prantsuse moel. Kursuse raames valmib analoogne puitkarkass.

Juhendaja: Mourad Manesse (Prantsusmaa)
Mourad on puussepp, kes on peamiselt tarvitanud oma töös käsitööriistu. Ta on nii renoveerinud kui ehitanud traditsioonilisi Prantsuse puitehitisi üheksa aastat. Viis aastat tagasi alustas ta puitsõrestik-konstruktsioonide õpetamisega prantslastele. Tema töödega saab tutvuda siin.

Aeg: 13.-17. aprill 2015

Töökeel: kursuse töökeel on inglise keel, kuid praktilise iseloomu tõttu ei ole kursuse läbimine probleem ka inglise keelt valdamata.

Päevakava: praktiline töö 9-17, lõunasöök 13-13.30

Toimumiskoht: Vanaajamaja koolituskeskus, Lasteaia tee 14, Mooste, Põlvamaa.

Ööbimine broneeritud: Mooste Mõisa Külalistemajas

Lisainfo:
Piret Uus
tel: 566 58117
info@vanaajamaja.ee
MTÜ Vanaajamaja

Lauri Kivil
tel: 58609970
lauri@puitmajaliit.ee

Töötuba rahastab Eesti puitmaju eksportivate ettevõtete klastri täistaotluse projekt, mida toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus klastrite arendamise programmist, mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

4.3.2015 / Uncategorized