Parimad käsitööpalkmajade meistrid võistlevad taas Räpinas

22. mail selgitatakse Räpina Hea Kodu päevade raames välja Eesti parimad käsitööpalkmajade valmistajad. XI kutsevõistlusel osalevad nii professionaalid, õpilased kui ka traditsioonilisi käsitööriistu kasutavad „kirvemehed“.

Üheteistkümnendat korda toimuval käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlusel võtavad mõõtu nii oma ala professionaalid kui ka eriala omandavad õpilased. Parimat tehnikat ja kiirust peab näitama palkmaja ühe olulisima konstruktsiooni osa – nurgatapi ja vara – valmistamisel.

Kutsevõistlus 2020 võitis Veiko Palm (EstNor OÜ). Foto: Kaie Kiil/Eesti Puitmajaliit

Võistluse üks korraldaja, Eesti Puitmajaliidu tegevjuht Lauri Kivil kinnitab, et võidu peale nurgatapi saagimise võistlus on ainuke omataoline maailmas. „Eesti on puit- ja palkmajade ekspordimahtudelt Euroopa meister, maailma kolmas. Meie tugeva ekspordi taga on eelkõige kvaliteetne toode. Ka meie võistluse eesmärk on meistrite oskuste järjepidev arendamine ja esile tõstmine, et Eesti ekspordi positsioon maailmas säiliks,“ ütleb Kivil.

2020. aasta andis paljudele inimestele võimaluse teha kaugtööd, mille tulemusel tõusis märgatavalt inimeste liikumine maapiirkondadesse. Maakodude rajamisel on inimeste esmane valik sageli just traditsiooniline palkmaja. Trendi on selgelt näha Kivili sõnul ka käsitööpalkmajade tootjate käibenumbrites. „Kindlasti on paljudel palkmajameistritel hetkel üsna intensiivne tootmisperiood ning mitmete majatehaste väitel ei ole niivõrd suurt tellimuste mahtu ees olnud viimase 10 aasta jooksul.“ Samas on Kivil veendunud, et olenemata tihedast tööajast, tulevad võistlusele siiski oskusi proovile panema meistrid vähemalt kümnest käsitööpalkmaju valmistavast ettevõttest ning terve kursus palkmajaehituse õpilasi Hiiumaa Ametikoolist.  

Ootame kõiki huvilisi üritusele kaasa elama! 

Võistlejatele:

XI Käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlus 22. mail algusega kell 10.00 Räpinas Loomemaja esisel platsil.

Palkmajaehitajate kutsevõistlus toimub Räpina Hea Kodu päevade raames, kus lisaks palkmajaehitajate kutsevõistlusele on võimalik laadalt soetada taime- ja kodutoodangut ning osaleda kogu perega vabaõhu sporditegevustes ja kultuuriprogrammis.  

Kutsevõistlust korraldavad Eesti Puitmajaliit ja -klaster koos Lõuna-Eesti palkmajatootjate ning Hiiumaa Ametikooliga. 

Palkmajaehitajate kutsevõistlust toetab Eesti puitmajade ekspordiklastri täistaotluse projekt Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) klastrite arendamise programmi raames, mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Kutsevõistluse toetajad: 

 

 

     

www.estonia.ee

 

21.4.2021 / Uudis