Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liikmed tutvusid Valgamaa visiidi ajal AS Ritsu tegemistega

Eelmise kuu lõpus olid Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liikmed Valgamaa visiidil, kus tutvuti muuhulgas AS Ritsu tööde ja tegemistega.

AS Ritsu külastamisel tutvustas ettevõtte tegevjuht Elari Kivisoo nii puitmajasektorit üldiselt kui tehti ringkäik AS Ritsu tootmishoonetes.

Riigikogu liikmetega räägiti vajadusest Eestis suuremalt populariseerida puidust ehitamist ja riigi toetusest puitmajasektorile ning oskustööjõu küsimustest riigi äärealadel.

Elari Kivisoo sõnul leiti Riigikogu liikmetega ühine keel: „Külastuse käigus tekkis meil riigikogulastega positiivne dialoog kõigis käsitletud küsimustes. On väga vajalik, et otsustajad jõuaksid ka ääremaadele ja näeksid oma silmaga, kuidas ettevõtted erinevates valdkondades tegutsevad ja milliste väljakutsetega igapäevaselt silmitsi seisavad.“

Visiidi käigus külastati näiteks Valga Toidupanka, Puuetega Inimeste Koda, jalatsitootjat Moon OÜ, õmblusettevõtet Aclima Baltic AS, lihatööstust Maks & Moorits, erinevaid puiduettevõtteid – nagu mööblitootja Gomab Mööbel AS, puitliistude tootja Combiwood OÜ, puitmajade tootja AS Ritsu, vineeritootja UPM-Kymmene Otepää AS või pelletitootja OÜ Helme Graanul Invest – ning Valga haiglat ja päästeametit. Kokku külastati üle 20 ettevõtte ja organisatsiooni. 

3.3.2016 / Uudis