Tallinna Tehnikakõrgkoolis toimus puitmajasektorit tutvustav loeng

Eesti Puitmajaliit ja ehitusteaduskonna tudengeid koondav üliõpilasselts “Ericius”  korraldasid puitmajasektorit tutvustava teemaõhtu.

4. märtsil toimunud üritus oli paljudele ehitustudengitele esimene lähedam kokkupuude puitmajasektoriga. Eesti Puitmajaliidu projektijuht Lauri Kivil kõneles tudengitele üldiselt puitmajasektorist ja tutvustas Eesti Puitmajaliidu ja –klastri tegevust. Q-Haus Baltic OÜ tegevjuht Madis Tarvas tutvustas puitkarkass-tehasemajade tootmisest ning turundamisest. Mihkel Uibo, Kodumaja AS projekteerimise projektijuht, rääkis Norrasse rajatavast 14-korruselise korterelamu projekteerimisest ja ehitusest. Norrasse kerkiv hoone on maailma kõrgeim puitehitis ja suurepärane näide noortele, et puidust projekteerimisel on praktiliselt piiramatud vőimalused.

Ehitusinseneriks õppiv Indrek Soots jäi loenguga väga rahule: “Kõik esinejad olid väga huvitavad ja üritus tõi liitu ja sektorit meile lähemale.” Soots’i sõnul on oluline tunda erinevaid valdkondi ja puitmajasektorit tunnevad tudengid üldiselt vähe.

Lauri Kivil tutvustas noortele Eesti Puitmajaliidu teadusstipendiumit ja praktikavõimalusi. “Puitmajaliidu ja klastri eesmärk on see, et head ettevõtted leiavad head insenerid-projekteerijad. Head spetsialistid on kindlasti ettevõtte edu ja kasvu alus,” kommenteeris Kivil.  “Meie eesmärk on kaasata praktikud, et sektori kompetents jõuaks õppeprotsessi ning olla vahendaja rollis, viies kokku parimad ettevõtted ning parimad koolilõpetajad.”

“Kooli lõpetavad insenerid otsivad praktikakohti ja sellised kohtumised avardavad võimalusi, kuhu edasi liikuda,”  kinnitas Soots ja lisas, et nii tema kui teised tudengid jäid üritusega väga rahule.

Madis Tarvas rääkimas noortele elementmajaehitusest.

 

6.3.2015 / Uncategorized