Tänapäevaseid puitmaju tutvustav raamat „Prefab house of the year 2010-2015“ on raamatupoodides saadaval

Eesti Puitmajaliit koostöös Eesti puitmajaklastriga on andnud välja „Aasta tehasemaja“ konkursi raames kogutud töödest raamatu, mis sisaldab  põhjalikku ülevaadet Eesti puitmajadest nii kodu- kui välismaal.

Eesti Puitmajaliidu juhatuse esimees Sven Mats tõdes, et Eestis valmistatud puitmaju leiab nii Ameerikas kui Jaapanis, nii Islandil kui Austraalias. „Eesti on Euroopa suurim puitmajade eksportija ning me toodame maailmas kõige rohkem puitmaju isiku kohta,“ ütles Mats.

Mats lisas, et puitmaja ei ole ammu enam pelgalt talumaja keset metsa, „Tänapäeval toodame puidust nii lasteaedu, koole, büroohooneid kui ka pilvelõhkujate kategooriasse kuuluvaid kortermaju.  Samuti ilusaid eluhooneid , suvilaid ning  aiamaju.“ Puiduga ehitamisel ei ole piiranguid,“ lisab Mats

Eesti puitmajaklastri projektijuht Lauri Kivil sõnas, et selle raamatuga on saanud Eesti puitmajatootjate tänane kompetents ning kogemused ülevaatlikult kaante vahele. 

„Raamat on kindlasti vaid murdosa sellest, mida kogu sektor reaalselt teeb ja teha suudab, kuid annab siiski väga hea ülevaate tänapäevaste puitmajade kõrgest insenertehnilisest ja arhitektuursest tasemest. „Seega iseloomustab meie tunnuslause „Teadlikult tulevikku“ suurepäraselt nii ilmunud raamatut, seal sisalduvaid hooneid ning ka tootjaid“, täiendas Kivil

Raamat sisaldab endas 61 Eesti puitmajatootjate ehitatud tehasemaja üle maailma. Raamat on ilmunud „Aasta tehasemaja“ konkuris raames, sisaldades võidutöid aastatest 2010-2015.

„Prefab house of the year 2010-2015“ on võimalik soetada Apollost ja Rahva Raamatust. 
8.2.2016 / Uudis