Käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlus 2015 toimub 13. juunil Räpinas

Eesti Puitmajaliit ja Eesti puitmajaklaster korraldavad Räpinas aset leidvate Hea Kodu Päevade raames juba viiendat korda käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistluse.

Kutsevõistluse peamine eesmärk on palkmajaehitaja ameti tutvustamine, väärtustamine ning palkmajaehituse propageerimine. Käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistluse võistlusülesanne on valmistada üks enda jaoks enim sobiv palkmaja nurgatüüp. Võistlejatel on võimalus valida kolme erineva nurgatüübi vahel, milleks on eesti tuulelukuga puhasnurk, eesti tuulelukuga järsknurk või Norra nurk. Võistlusel peab iga võistleja ettevalmistatud alusele paika panema ühe 1,5 m pikkuse palgi – sh tegema ühe nurgatapi ja 1,2 m vara ning lõikama sirgeks palgi otsad alumiste palkide järgi.

Kohtunikud hindavad palgi paikapanemise kiirust ja täpsust. Võistluse võidab eeltoodud ülesande lühima ajaga teostanud võistleja – seejuures võisteldakse ühes kategoorias, mistõttu tuleks võistlejal valida valmistamiseks nurgatüüp, mille valmistamises on ta vilunuim ning mille valmistamine võtab tal eeldatavalt kõige vähem aega.

Ohutusvarustus: kõik võistluses osalejad on kohustatud kasutama kaitseprille, kõrvaklappe (või -troppe), kindaid, turvasaapaid, kaitseriietust (sh pikki tööpükse).

Võistlusele registreerumiseks palume saata e-postiga teade aadressil:lauri@puitmajaliit.ee, tuues seejuures ära kutsevõistlusel osaleja nimi, organisatsioon ning võistlusel valmistamiseks valitud nurgatüüp (eesti tuulelukuga puhasnurk, eesti tuulelukuga järsknurk, Norra nurk).

Registreerumise tähtaeg on 31.05.2015

Koht:  Räpina Hea Kodu Päevad, Räpina linn, Mõisa talli esine.

Aeg:  13.06.2014 kell 10.00 (Võistlejatele registreerimine 9.00)
Osalustasu: 15 EUR + KM

Lisainformatsioon:kutsevõistluse juhend_2015.pdf

Vaata eelmise aasta võistlust siit:  https://www.youtube.com/watch?v=IViJRM3OGpM

Lisainfo:

Lauri Kivil
Eesti Puitmajaklaster
Mob. 58 609 970
e-post: lauri@puitmajaliit.ee

Ürituse korraldab Eesti Puitmajaklaster koostöös Eesti Puitmajaliiduga, eesmärgiga tutvustada ja väärtustada palkmaja ehitaja ametit ja propageerida palkmajaehitust. Üritust toetab Euroopa Regionaalarengu Fond Eesti puitmaju eksportivate ettevõtete klastri projekti raames.

Võistluse suurtoetajad:

             

 

14.5.2015 / Uudis