Maiker Reimann alistas palkmajaehitajate kutsevõistlusel kuuekordse meistri

22. mail Räpinas toimunud XI käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlusel selgitati välja parimad nii professionaalide, õpilaste kui ka kirvemeeste kategoorias. Parim 2021.a käsitöö palkmajade ehitaja professionaalide arvestuses on Maiker Reimann. Õpilaste kategooria võidu pälvis Priit Maisalu ning kirvemeeste kategooria võidu saavutas Margus Palolill.

Üheteistkümnendat korda toimunud käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlusel võtsid mõõtu nii oma ala professionaalid kui ka eriala omandavad õpilased. Parimat tehnikat ja kiirust näidati palkmaja ühe olulisima konstruktsiooni osa – nurgatapi ja vara – valmistamisel.

Võistluse professionaalide kategooria oli sel aastal vaieldamatult eriline, kuna nelja erineva nurgatüübi – norra tapp, eesti tuulelukuga puhasnurk, eesti tuulelukuga järsknurk ning sadultapp – hulgast valisid kõik võistlejad, sh ka võistluse kuuekordne meister Veiko Palm, võistlemiseks järsknurga. Tavapäraselt Norra tapi tegemises võistelnud, kokku 9 korral osalenud ning kuuel korral meistriks tõusnud Veiko Palm, kes võistles enda jaoks esmakordselt järsknurgaga, kaotas 14-sekundiga oma meistritiitli Maiker Reimannile. „Olen võidu üle ääremiselt õnnelik ning selle võiks nimetada püsivuse tiitliks,“ sõnas võistluse võitja Maiker Reimann. „Olen kuuel korral osalenud ja iga kord on olnud mingi jama – küll II maailmasõja-aegne püssikuul tapis, enda eksimused, võistlusnärv jne, kuid täna oli minu päev. Kõik oli paigas!“ rõõmustab Reimann ja lisab, et võidu kindlustas teadlik otsus kulutada rohkem aega täpsele märkimisele. Proffide kategooria II koha pälvis varasem mitmekordne  meister Veiko Palm ning kolmanda koha saavutas Ahto Naruski, kes on ainsana osalenud kõigil 11 võistlusel ning pälvinud kolmel korral proffide kategooria võidu.  

2021.a Käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistluse võitja Maiker Reimann. Foto: Eesti Puitmajaliit

Traditsiooniliste käsitööriistade ehk kirvemeeste kategoorias saavutas oma 10. võistlusel esikoha Margus Palolill, kes oli ka ainus, kes võistles samal päeval kahes kategoorias – nii kirvemeeste kui proffide arvestuses. Kirvemeeste II koha pälvis Hiiumaa Ametikooli palkehituse õpetaja Ivo Leiaru ning kolmanda koha Hiiumaa Ametikooli õpilane Margus Orgmäe.  

Kõige enam võistlejaid osales sel aastal õpilaste kategoorias, kus parima käsitöö palkmajaehitaja tiitli sai Priit Maisalu. II koha saavutas Rene Miilen ja III koha Siim Tirmaste.  

Võistluse korraldaja Lauri Kivili sõnul on käsitöö palkmaju valmistada oskavate spetsialistide arv ja ka oskuste tase teinud viimaste aastatega meeletu arengu. „Näeme uue põlvkonna jõulist pealekasvu selgelt just oma võistluse õpilaste kategoorias ning ka proffide ja kirvemeeste arvestuses, kus on igal aastal üha enam võistlejaid, kellega oleme varasemalt kohtunud õpilaste arvestuses,“ ütleb Kivil. Võistluse peakorraldaja on veendunud, et arengute kõige olulisem suunaja on olnud Hiiumaa Ametikool koos sealsete palkehituse õpetajate Ivo Leiaru ja Andres Veeliga. Kivil toob täiendavalt välja,  et kogu võistluse tehnilise ettevalmistuse sh võistlusnurkade tootmise, võistlusala planeerimise jm korraldasid sel aastal just HAK-i õpetajad koos õppuritega. Kivil peab oluliseks, et kutsevõistlus on suurepäraselt integreeritud ka kooli õppeprogrammi, moodustades koos võistlusel osalemisega ka koolilõpetajate puitmajaehitaja kutseeksami praktilise eksami osa. „Erialaliiduna näeme, et käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlus on meie sündmuste sarjas üks ideaalseim näide erinevate osapoolte – katusorganisatsioon, õppeasutus, ettevõtted – koostööst, mille tulemusel sünnib kogu sektorit kõnetav, arendav ning publikule atraktiivne sündmus.  

Kutsevõistluse osalejad ja korraldajad. Foto: Eesti Puitmajaliit

Eesti Puitmajaliit ja puitmajaklaster tänavad kõiki osalejaid ja soovivad õnne võitjatele!  

 
 

Kutsevõistlust korraldavad Eesti Puitmajaliit ja -klaster koos Lõuna-Eesti palkmajatootjate ning Hiiumaa Ametikooliga. 

 

Palkmajaehitajate kutsevõistlust toetab Eesti puitmajade ekspordiklastri täistaotluse projekt Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) klastrite arendamise programmi raames, mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

25.5.2021 / Uudis