EstNor käivitas Kiilis uue palkmajatehase

EstNor käivitas aasta alguses uue palkmajatehase Harjumaal. Käsitöö-palkmajade tootmiseks projekteeritud tehases on 1400 m² tootmispinda ja paikneb see EstNor`i vanematest tootmishoonetest vaid paarisaja meetri kaugusel. 

Tänaseks on EstNor’il Kiilis 3200 m² tootmispinda, millest 1800 m²  kasutatakse elementmajade tootmiseks ja 14000 m² käsitöö- palkmajade tootmiseks. Lisaks paikneb Kiilis ettevõtte kontor.

Uus tehas sai rajatud eesmärgiga kolida kogu EstNor`i tootmine Kiili. Veel kolm aastat tagasi asusid EstNor`i majatehased üle Eesti laiali. Lisaks Kiili tehasele toodeti maju ka Harkus ja Siimustis ning kontorit renditi Tallinnas. Aastal 2012 ehitati Kiili uus elementmajatehas ja kontorihoone ning nüüd kaks aastat hiljem ka palkmajatehas.

“Logistika ja tööprotsessi kontrolli mõttes oli see ainuõige otsus,” kommenteerib ettevõtte tegevjuht ja omanik Renee Mikomägi. Uue hoone ehitus oli osaliselt tingitud reaalsest vajadusest. Tellimuste arv kasvab ja uus tehas võimaldab oluliselt suuremat tootlikust. “Lisaks on tegu kaasaegsete hoonetega, mis on juba  algselt projekteeritud majatehasteks- tootmine muutub märksa efektiivsemaks,” lisab Mikomägi.

Tehases on kaks telferkraanat, mis jäävad palkmaja ehitajate kasutusse  ning kaks sammaskraanat, mille abil toimub palgi ettevalmistamine. Töötajatel on kaasaegsed töötingimused, nõuetele vastavad puhke- ja riietusruumid. Uues tehases hakkab tööle 12 inimest ja see võimaldab toota kahte maja korraga.

EstNor OÜ on Eesti kapitalil tegutsev ettevõte, mille põhitegevusalaks on puitmajade, nii palk-ja elementmajade tootmine ja püstitamine. 15 tegutsemisaasta jooksul on  ehitatud elu-või puhkemaju rohkem kui  300-le perele. 90% majadest on eksporditud Norra, ülejäänud Rootsi, Soome ja Eesti turule. Eelmisel aastal ehitati 35 maja, millest 34 eksporditi Norra, suurim projekt oli 7-korteriga elumaja Tønsbergis, Norras.  

Ettevõtte kogukäive oli eelmisel aastal 4,2 mln eurot ja 2015. aasta prognoositav käive on minimaalselt 5 mln eurot.

Ettevõte annab tööd 47-le inimesele.

EstNor`ile omastati  2014. aasta lõpus tunnustus „Eesti Gasellettevõte 2015“.

EstNor on Eesti Puitmajaliidu ja Kiili Ettevõtjate Liidu liige.

 

Uus kaasaegne tehas pakub paremaid töötingimusi ja  võimaldab oluliselt suuremat tootlikkust. Autor: Sven-Olof Englund

20.1.2015 / Uudis