Eesti Puitmajaliidus kaks uut liiget

Eesti Puitmajaliiduga on ühinenud kaks uut ettevõtet: HMK Ehitus ja Projektid OÜning Puitpaneel OÜ, kaubamärgiga Esthus.

HMK Ehitus ja Projektid OÜ on rahvusvahelise kogemusega ehitus-, projekteerimis- ja puitelementmajade tootmisettevõte, mis väärtustab klientide nõudlikku maitset ja innovatiivseid lahendusi. “Rohelisest maailmavaatest juhindudes pakume klientidele juba 10 aastat energiasäästlikke lahendusi,” tutvustab firmat juhatuse liige Kaarel Einpalu.

Ettevõtte peamised sihtturud ja kliendid asuvad Põhja-, Lääne- ja Lõuna-Euroopas. “Meie klientideks on nii kinnisvara- ja ehitusettevõtted kui ka erakliendid ehk toote lõpptarbijad,” räägib Einpalu HMK Ehitusest lähemalt. Aastast 2008 on ettevõtte Eesti Kaubandus-Tööstuskoja liige.

Puitmajaliiduga liitumine annab Einpalu sõnul ettevõttele võimaluse laialdasemaks koostööks teiste puitmajatootjatega. “Konkureerimise asemel peaksime hoopis jõud ühendama. Arvan, et läbi liidu on võimalik vahetada eelkõige kontakte ja infot . Oleme värsked liikmed, kuid juba praegu tunneme infovahetuse ja koostöö toimimist,” leiab HMK Ehitus ja Projektid OÜ juhatuse liige.Peamise võimalusena Eesti Puitmajaliidu liikmena näebki Einpalu uusi koostöid, mahukate projektide puhul jõudude koondamist, info vahetamist ja kogemuste jagamist.

Teine uus liituja on majatehas Puitpaneel OÜ, mis tegutseb aastast 2009. Esimesed kaks aastat tegutses ettevõtte hoonete püstitajana. 2011. aastal osteti vajalikud hooned ning alustati puitmajade tootmist.  “Seega võib öelda, et tehasena on meil 4 aastat tegevust,” tutvustab ettevõtte juhatuse liige Diana Sosnovski.

Puitpaneel OÜ põhitoodang on elementmajad, kuid toodetud on ka ruumelementmaju.  Ettevõttele kuulub  kaubamärk ESTHUS, mille alla on koondunud Vedu Element OÜ, Esthus Ehitus OÜ ja Esthus OÜ.

Diana Sosnovski on rahul, et ettevõte on viimastel aastatel väga jõuliselt kasvanud. , “Oleme Puitmajaliidu üritustel sageli osalenud. Nüüd tundsime, et oleme piisavalt tugevad, et ka ise sektori arengusse läbi liidu panustada. Samuti annab liikmelisus hea võimaluse osaleda mitmetes liidu ühistegevustes”, ütleb Sosnovski. Liitu kuulumine on meie jaoks  kvaliteedimärk, mis annab ka klientidele turvatunde ja teadmise, et liidu liikmena on tegemist usaldusväärse tootjaga.

Sosnovski sõnul on Puitmajaliiduga liitumisel  nende tegevusele loodetavasti suur mõju. “Plaanime oma tootmist arendada ja alustada sertifitseerimisportsessidega ,” räägib ta ja lisab, et ootab lisakse eelnevate tegevuste toetusele liidult ka tugevat ühisturundust ning palju põnevaid projekte.

 
HMK Ehitus ja Projektid ridaelamud
17.6.2015 / Uudis