Eesti Puitmajaliidus kolm uut liiget

Eesti Puitmajaliidus on kolm uut ettevõtet: OÜ Sternoberg, Ehituse ABC ja AS Saare Erek.

OÜ Sternoberg on Võrumaal tegutsev ümarpalgist aiamööbli tootja. Tegemist on väikefirmaga, mis on alates 1995. aastast spetsialiseerunud unikaalse kiikuva grillmaja Kapteni Grill valmistamisele. Et ümarpalgi töötlemiseks leidub vähe sobivaid seadmeid, on ettevõte enamiku tootmises kasutatavatest masinatest ise ehitanud. Sternobergi toodangust läheb ekspordiks ligi 85%, peamised turud on Kesk-Euroopa, Venemaa ja Skandinaavia.

Ettevõtte juhi Airo Pikineni sõnul astuti Puitmajaliitu, et kasvatada Sternobergi head mainet ja võita klientide usaldust. Pikinen loodab, et puitmajatootjate katusorganisatsioon pakub tuge asjaajamisel ja orienteerumisel Norra turul.

Teine uus liige on AS Saare Erek. 1990. aastal Saaremaal asustatud Eesti kapitalil põhineva ettevõtte tegevusalade seas on lisaks majatootmisele ka üldehitus ja ehitusmaterjalide tootmine ja müük. Hetkel annab Saare Erek Kuressaares tööd ligi 100le inimesele.

Aiamajade eksporti alustati aastal 2013, kui esimesed 25 maja saadeti Saksamaale. 2014.aasta augustiks oli tootmine kasvanud juba 180 majani, lisaks Saksamaale lisandusid Hollandi ja Suurbritannia turud. Jaanuaris 2015 toodeti esimesed majad Hiina ja tehakse tööd ka teiste uute turgudega.

Ettevõte on kasvanud kiirelt – 2013 toodeti esimesed majad, 2014. detsembriks jõuti 200 majani kuus, 2015.aasta eesmärk jõuda 400 majani kuus.

Saare Ereki tooted on freesprussist aiamajad. “Kui turgudelt peaks tulema signaale uute majatüüpide nõudluse osas, oleme valmis ümber orienteeruma,” kinnitab tegevjuht Kaarel Väer. “Teeme kõik selleks, et kliendid saaksid endale meelepärase puitmaja.”

Ehituse ABC on üks vanimaid ehitusmaterjalikaupluste kette Eestis. Ettevõte pakub kaasaegseid ja keskkonnasõbralikke ehitusmaterjale, viimistlus- ja sisustuskaupu nii era- kui äriklientidele.

Ehituse ABC turundusdirektori Urmas Truusa sõnul ehitatakse puidust aina rohkem: “Materjali müük on aastast aastasse kasvanud. Eestlane armastab puitu.” Arvestades puitmajaehituse populaarsuse kasvu, on Eesti Puitmajaliitu astumine asjade loogiline jätk, kommenteerib Truusa.

Ehituse ABC on Eesti üks suurimaid materjalide maaletoojaid. “Puit, mida müüme, on kodumaine, muud materjalid võtame otse tehastest ja vahendatud kaupa on väga vähe,” ütleb Truusa. See annab ettevõttele olulise eelise pakkuda uusi innovaatilisi tooteid ja ka paremat hinda.

Majatootjatele soovitakse pakkuda just selliseid ehitusmaterjale, mida saab kiiremini paigaldada. Truusa ennustab, et lähiaastatel on kasvamas klientide huvi suurema viimistlusastmega tehasemaja vastu. “Kui jätame kõrvale hinna, siis mis veel teeb majatootja konkurentsivõimeliseks, on aeg ja innovatiivsed ehituses kasutatud materjalid.”

Truusa loodab, et Puitmajaliitu kuulumine annab materjalimüüjale eelise tunda paremini turgu ja jagada oma teadmisi. “Kui teame, millised on majatootjate vajadused, saame omalt poolt teha kõik, et meie kaubavalik ühtiks nende nõudmistega. Kasum ei ole eesmärk omaette, see on õiglaselt tehtud asjade tulem.”

 

12.2.2015 / Uudis