“Aasta Tehasemaja 2016” konkursil on võistlemas 22 hoonet nii Eestist kui välismaalt

Eesti Puitmajaliit ja –klaster korraldavad juba kuuendat korda konkurssi, mille eesmärk on tõsta esile ja tunnustada Eesti tehastes toodetud puitmaju. Sel aastal on konkursist osa võtmas 22 hoonet millest 10 paikenevad  Eesti ning 12 välisriikides.

Konkursil osalevad nii masintoodetud- kui käsitöö palkmajad, puitelement- ning puitmoodulmajad. mille hulgas on nii eramuid, paarismaju kui suuri korrusmaju nii Eestist kui välismaalt.  

Eesti puitmajaklastri juhi Lauri Kivili sõnul annab selleaastane konkurss väga hea ülevaate puidu kasutuse erinevatest võimalustest ning  meie ettevõtete juhtivast rollist globaalses puitmajaäris: “Võime julgelt väita, et võistlustööde hulgas on hooneid, mille tehnilised lahendused on maailmas täna ainulaadsed” sõnas Kivil.

Aasta tehasemaja valib mainekas žürii, kuhu  kuuluvad arhitekt Rajmund Sebök, TTÜ Ehitusfüüsika professor dr Targo Kalamees, kultuuriministeeriumi arhitektuuri- ja disaininõunik dr Veronika Valk, TTÜ professor, Ehitiste projekteerimise instituudi direktor dr Jarek Kurnitski, RKAS Teadus- ja arendusosakonna juhataja Margus Sarmet, arhitekt Markus Kaasik ja ajakirjanik Eva Kiisler.

Võistluse võitjad kuulutatakse välja kuuendal aprillil Ehitusmessi avagalal, peaauhinna annab üle keskkonnaminister Marko Pomerants.

Kategooriad ja auhinnad:

Peaaauhind — B&B Tools Estonia AS

Parim puitkarkassmaja — Akzo Nobel Baltics AS

Parim masintoodetud palkmaja — B&B Tools Estonia AS

Parim käsitööpalkmaja — B&B Tools Estonia AS

Isoveri eenergiatõhusaima hoone eripreemia — Saint-Gobain Ehitustooted AS

Parim aiamaja — B&B Tools Estonia AS

Parim puidu kasutus — B&B Tools Estonia AS

Parim valguslahendus — VELUX Eesti OÜ

Parim kivikatus tehasemajal — Monier OÜ

Ruukki toote kasutamise eripreemia — Ruukki Products AS

Delfi moodnekodu.ee lugejate lemmiku eripreemia — Optimera Estonia AS paneb auhinnaks 1100 euro väärtuses Mecro AS ja Metabo profitööriistasid.

Moodnekodu.ee lugeja lemmikut saab valida siit.

Konkurssi toetavad:

Konkursi korraldamist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond Eesti puitmaju eksportivate ettevõtete klastri projekti raames. 

www.estonia.ee

16.3.2016 / Uudis